Spotkanie z Pippi Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 października 2017 18:31

W ubiegły piątek 6.10.2017r. wszystkie klasy młodsze pojechały do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach na spektakl pod tytułem „Ach, ta Pippi!” Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

W spektaklu nasi wychowankowie zobaczyli niezwykle ciekawą historię małej Pippi, która ma dziewięć lat, marchewkowe włosy i mnóstwo piegów. Mieszka w Willi Śmiesznotce całkiem sama, nie licząc małpki Pana Nilssona i konia. Jej mama nie żyje, a tata, kapitan Pończocha, zaginął na morzu. Jednak Pippi, najsilniejsza dziewczynka na świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy dorosłych. Jest niesforna, radosna i pełna energii. Ma ogromną fantazję i mnóstwo pomysłów. Nie lubi siedzieć prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie przepada za wykonywaniem poleceń. Dziewczynka z charakterem jest bardzo odważna i samodzielna, ale tęskni też za swoimi rodzicami.

Śledząc uważnie spektakl można było się wiele nauczyć. Dzięki Pippi nasi uczniowie przekonali się, co to znaczy i jak ważna jest tolerancja. Dowiedzieli się także, czym jest prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Przykład Pippi uczy dzieci i dorosłych, że czyjaś odmienność nie może oznaczać wykluczenia oraz, że każdy z nas zasługuje na szacunek i wyrozumiałość. Co ważne, historia przedstawiona na scenie ukazała widzom siłę prawdziwej przyjaźni, jaka łączy Pippi z Tomkiem i Aniką. Pokazuje, jak wspaniale można spędzać czas z przyjaciółmi. Warto dodać, iż historia Pippi uczy nas również miłości do zwierząt. Bohaterka nie tylko ma z nimi doskonały kontakt, ale umie bardzo dobrze zatroszczyć się np. o swoją małpkę.

W tym barwnym, jak włosy Pippi, spektaklu uczniowie obserwowali wiele innych ciekawych postaci drugoplanowych, jak choćby siłacza Alfreda, wesołych policjantów, chuligana Labana, czy bardzo śmiesznych złodziejaszków. Przedstawienie było przeplatane wesołymi piosenkami, a dzięki kolorowym projekcjom multimedialnym nasi widzowie mogli się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach. Dzieci zachwycone były strojami oraz aktorami występującymi na scenie. Ciekawa scenografia, a także różnorodne jej oświetlenie, rozwijało wyobraźnię naszych uczniów. Spektakl „Ach, ta Pippi” okazał się wspaniałym, kolorowym i magicznym widowiskiem.

Ewa Gajewska

 

Wyszukiwanie

Zasoby

RODN WOM Katowice
Portal Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach.
MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej. Aktualności, szkoły różnych szczebli, instytucje podległe. Zamówienia publiczne, akty prawne.
Kuratorium Oświaty
Portal Kuratorium Oświaty w Katowicach. Konkursy, projekty, programy; awans zawodowy...
Drużyna ZHP
Strona internetowa 12 harcerskiej drużyny wielopoziomowej "Płomienie przyjaźni" z Bełku.
Linux
Serwis popularyzujący system Linux oraz wolne oprogramowanie w Polsce.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości