SKO w naszej szkole! Drukuj
środa, 20 marca 2013 09:33

Szkolne Kasy Oszczędnościowe mają już długą historię w naszym kraju, gdyż pierwsze powstały w latach 20-tych minionego wieku. Po okresie mniejszego zainteresowania obecnie zyskują one znowu na popularności. SKO w tej chwili jest największym i najstarszym w Polsce programem edukacji finansowej dla dzieci.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie:
- nauczą się zarządzania finansami osobistymi,
- wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
- zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
- nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Nowe SKO to:
- program dedykowany uczniom od 6. do 13. roku życia,
- serwis bankowości elektronicznej zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny dla dzieci,
- legitymacja SKO dla dziecka, stworzona na wzór karty płatniczej.

Jak przystąpić do programu SKO?
Jeżeli szkoła podstawowa, w której się uczysz uczestniczy w programie Szkolnych Kas Oszczędnościowych zgłoś się do jego opiekuna.

W ramach SKO funkcjonują serwisy internetowe skierowane do dzieci i nauczycieli:
- serwis bankowości internetowej sko.pkobp.pl - pierwszy w Polsce serwis bankowości internetowej dla dzieci poniżej 13 roku życia,
- szkolneblogi.pl  - platforma blogowa skupiająca szkoły uczestniczące w projekcie SKO,
- YouTube.com - kanał wideo programu SKO,
- NK.pl/SKO - grupa SKO w serwisie NK.pl.

Co to jest serwis internetowy SKO?
Serwis internetowy to nowoczesna bankowość elektroniczna dostosowana do wieku jego użytkowników. Dzięki niemu:
- zdobędziesz praktyczną wiedzę finansową,
- nauczysz się zarządzać swoim kontem bankowym,
- będziesz oszczędzać efektywnie.

Serwis internetowy SKO umożliwia:
- zakładanie wirtualnych skarbonek, co pomaga w zrozumieniu celowego oszczędzania,
- zdobywaniu odznak, które są świetną mobilizacją do oszczędzania,
- korzystanie z wielu ciekawych funkcjonalności i narzędzi, które sprawią, że oszczędzanie stanie się znakomitą i pouczającą zabawą.

Konto na "5" dostępne w ramach SKO jest:
- bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
- bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
- bezkonkurencyjne – pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
- bardzo dobrze oprocentowane – 5% w skali roku do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł, kapitalizowane co tydzień. Od kwoty naliczonych odsetek pobierany jest podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%.

Szczegółowe informacje, w tym Taryfa prowizji i opłat bankowych są dostępne w oddziałach PKO Banku Polskiego oraz na stronie www.pkobp.pl.

DROGI RODZICU! Szkolne Kasy Oszczędnościowe sprawią, że Twoje dziecko zyska większą świadomość pieniądza, roli oszczędzania w życiu człowieka oraz satysfakcję z osiągania zamierzonych celów.

OSZCZĘDZANIE Z SKO ZAPROCENTUJE W PRZYSZŁOŚCI!!!